18 Ocak 2020 - Cumartesi
Günlük İnşaat Gazetesi


Geleceğin Projeleri 2018 yarışmasından Türk mimara ödül…

Geleceğin Projeleri 2018 yarışmasından ödül alan GAD Vakfı kurucusu Mimar Gökhan Avcıoğlu, MIPIM 2018 ‘e damga vuran tasarım…

Ekleyen:metesey Kategori:Mimarlık Tarih:18 Mart 2018 Etiketler: , ,


Prestijli tasarım yarışmaları ve Dünya’nın en popüler mimarlık temalı etkinlikleri her yıl olduğu gibi bu yıl da düzenlenmeye devam ediyor.

MIPIM 2018, Mimarlık dünyası adına Venedik Mimarlık Bienali kadar önemli bulunmasa da özellikle yatırımcılar nezdinde geliştiricilerin gözünden proje inceleme fırsatı sunması bakımından önemli bir yere sahip.

Türkiye’nin önde gelen Mimarlarından Gökhan Avcıoğlu tarafından kurulan GAD Vakfı’nın (GADEV) Kütüphane Projesi (Hydepark Library) , Dünya’nın en büyük Emlak ve Gayrimenkul fuarı olarak kabul edilen MIPIM 2018‘de AR Future Project Awards 2018 ödülünü almaya hak kazandı.

Fransa’nın Cannes şehrinde düzenlenen etkinlik ,Türkiye’den pek çok katılımcıya ev sahipliği yapıyor.

Toplam Maliyeti 15 Milyon Doları bulacak
İTÜ Kütüphane Projesi de GADEV tarafından İstanbul Teknik Üniversitesi için geleceğin şehirlerine yakışır bir mimari ile tasarlandı. Projenin toplam maliyeti 15 milyon dolar olarak öngörülüyor.

Kütüphane için 40.000 kitap bağışlayacağını açıklayan İTÜ öğretim görevlisi Prof.Dr. Celal Şengör’de günün öne çıkan diğer ismi oldu.

YORUMLAR


Bir cevap yazın


E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir